Як побудувати свій будинок правильно – без помилок!

Як уникнути помилок при будівництві будинку

Розпочнемо серію статей про основні помилки при будівництві, які допоможуть майбутнім замовникам контролювати якість та правильність виконання робіт будівельниками.

Стаття 1. Фундамент.

Досвідчені будівельники знають: при будівництві будинку не можна економити, особливо на фундаменті та покрівлі. Спосіб влаштування фундаменту та правильність виконання фундаментних робіт впливають на довговічність будівлі. Фундаменти повинні витримувати навантаження і бути довговічними. Вони піддаються впливу несприятливих факторів, таких як волога з ґрунтових та дощових вод, низька температура та нестійкість основи – якщо ґрунтові умови складні.

Хоча цей етап будівництва не складний, будівельники, на жаль, часто допускають помилки. Ось де найчастіше виникають проблеми:

  • відсутність досліджень стану ґрунтів та рівня ґрунтових вод (геологія);
  • неглибоке влаштування фундаменту;
  • неможливість захистити траншеї від обсипання;
  • неправильне армування фундаментів;
  • відсутність відповідної гідроізоляції;
  • неправильний догляд за щойно залитими фундаментами

Відсутність інженерно-геологічних вишукувань.

Вартість геології в порівнянні з вартістю будівництва будинку зовсім невелика, проте багато замовників економлять на цьому. Результатом такої економії часто є:

  • затоплення під час копання траншей та котловану ґрунтовими водами (при їх високому рівні), що здорожчує влаштування фундаментів та затягує процес будівництва;
  • тріщини та просідання через те, що основу фундаментів влаштовано в ґрунтах, які за своїми властивостями не придатні для цього;
  • неправильна відмітка основи фундаменту, що тягне за собою значне здорожчання фундаментів через зайву кількість м3 бетону;
Як правильно залити фундамент

Неглибоке влаштування фундаментів.

Україна розділена на зони з різною глибиною замерзання. Передбачається, що фундаменти слід влаштовувати таким чином, щоб їх основа розташовувалася нижче цієї глибини, інакше промерзання ґрунту негативно позначиться на довговічності фундаментів.

Неможливість захистити траншеї від обсипання

Останнім часом переважна більшість запроектованих будинків без підвалу, і в замовника часто постає питання: заливати фундамент безпосередньо в ґрунт, чи викопувати ширшу траншею і ставити опалубку?

Заливці бетону безпосередньо в ґрунт має багато недоліків:

  • обсипання ґрунту всередину траншеї і змішування його з бетоном під час бетонування;
  • частина води з бутонної суміші проникає в ґрунт, змінюючи характеристики бетону;
  • витрата більшої кількості бетону через не рівні стіни траншеї;
  • не рівна поверхня залитого фундаменту не дає можливості зробити вертикальну гідроізоляцію та утеплення;

Тому оптимальним рішенням є використання опалубки при заливці фундаменту. В результаті отримуємо рівні вертикальні площини, на які легко наносити шари гідроізоляції та утеплення.

Архітектурний проект та нагляд


Неправильне армування фундаментів

Фундаменти сучасних будівель зроблені із залізобетонних елементів, які повинні бути належним чином зміцнені. Правильна кількість арматури, розміщеної в них, має мати правильний діаметр і бути виготовленим із відповідного типу сталі та з’єднані між собою відповідним чином.

На етапі встановлення армування перед заливкою бетоном важливо, щоб конструктор перевірив правильність армування.

Фундамент. Будівництво будинку. Архітектурний нагляд

Відсутність відповідної гідроізоляції

Гідроізоляція підземних частин будинку одне з найважливіших питань при влаштуванні фундаментів. Багато будівельників допускають грубі помилки при влаштуванні гідроізоляції або взагалі її не роблять.

Фундамент


Неправильний догляд за щойно залитими фундаментами

Кожен залізобетонний елемент, залитий на будівельному майданчику, вимагає відповідного догляду на початковій стадії схоплювання бетону, тобто протягом перших 7 днів. За цей час бетон швидко втрачає вологу і стискається. Занадто швидке висихання утворює тріщини, які можуть створити мікро канали, полегшуючи проникнення води та корозію арматури фундаменту. Правильний догляд за бетоном полягає в зволоженні його водою в цей період та запобіганню швидкому випаровуванню з нього води.

Більше корисних статей можна знайти на сайті!

Залишити відповідь