З чим може зіткнутись замовник, якщо проектувати будинок окремо від ділянки?

Розташування проекту будинку

Навіть найгарніший будинок, який неправильно розташований на ділянці – незручний будинок. І йдеться, насамперед, про відсутність комфортного проживання, що псує задоволення від вкладених коштів.
Проблеми з погодженням проекту виникають через неправильне розташування будинку від меж ділянки, сусідніх будівель, червоних ліній вулиці. Внаслідок цього, вам можуть і відмовити в отриманні будівельного паспорта забудови земельної ділянки.

Неправильне розташування приміщень відносно сторін світу – зменшить комфорт їх використання, наприклад:

  • влітку спальня, котра виходить на південь чи південний захід, буде нагріватися цілий день, тому в ній буде гаряче вночі не лише на першому поверсі, а тим більше на мансардному поверсі;
  • у вітальні, розташованій на північ, буде мало денного світла протягом усього дня, що буде особливо некомфортно взимку.
  • якщо розташувати будинок на земельній ділянці аби-як, не звертаючи уваги на її природні особливості, може виявитися, що основну частину часу для відпочинку мешканці будинку будуть проводити в найменш зручному місці, наприклад, тераса та вітальня будуть з виглядом на сусідські господарські споруди чи хлів, а гараж буде розташований з найкращого боку;
  • будинок занадто далеко розташований вглиб ділянки, а територія, котра могла б слугувати гарним подвір’ям , використана неефективно, так як частину ділянки зайняв проїзд до гаражу і стежка а місця для відпочинку бракує;
  • будинок надто близько до гаража сусіда або великі панорамні вікна вашої вітальні розвернуті в сторону сусіднього будинку і ви завжди будете під пильним наглядом допитливих сусідів.

Такі помилки означають, що замовник витрачає багато грошей на реалізацію своєї мрії про власний будинок, а результат його не влаштовує. З часом приходить усвідомлення того, що витративши ті самі кошти, він міг би отримати значно кращий і комфортніший будинок.

Залишити відповідь